Vanaf het seizoen 2014-2015 is de codering die een scheidsrechter moet aangeven voor de gele en rode kaarten gewijzigd. Het aantal codes is nu terug gebracht naar 8.

• Code 1 is voor een gele kaart, ongeacht voor welke overtreding.
• Code 2 t/m 8 is voor rode kaarten.

Hieronder tref je enkele voorbeelden aan met de verschillende codes en de toelichting op deze codes. Deze voorbeelden zullen ook in het wedstrijdsecretariaat aanwezig zijn. Hieronder enkele voorbeeldfilmpjes:

Mocht een scheidsrechter een rode kaart hebben gegeven dan moet hij dit in het Digitale wedstrijdformulier ingeven. Men krijgt dan een aantal vragen die je met ja/nee of meerkeuze moet beantwoorden. Er behoeft geen handmatig strafrapport meer geschreven worden. Voorbeeld op het wedstrijdsecretariaat.

voorbeeld  1 - 4

voorbeeld 5 - 8