Het zou toch een hele prestatie zijn als de 1e jaars pupillen van Viod JO9-4 in de top 5 zouden eindigen van de 2e klasse. Natuurlijk zijn we al trots dat we mee doen in de middenmoot, maar een 4e plek….die kans zit erin als de laatste 2 wedstrijden van de competitie gewonnen gaan worden en de concurrenten punten laten liggen. De 1e concurrent is AZSV JO9-2 en laten we tegen hen ook nog een wedstrijd spelen. De 2e concurrent is Zelos JO9-1. Tegen hen hebben we 2-2 destijds gespeeld. Een terechte uitslag. Nu staan zij met een wedstrijd minder 1 punt boven ons samen met  AZSV die wel hetzelfde aantal wedstrijden heeft gespeeld als VIOD. Spannend dus. En ja Viod moet winnen. Onze concurrenten moeten beiden nog spelen tegen 1 team uit de top 3. AZSV moet het zelfs nog opnemen tegen de geduchte kampioen PAX en Zelos gaat nog op bezoek bij de Ulfste Boys, lastige wedstrijden dus. Voor Viod zijn AZSV en Zelhem nog de tegenstanders. En laat Zelhem nou de ploeg zijn waar we vorig jaar werden weggespeeld en de wedstrijd verloren. De enige verliespunten voor VIOD JO9-4 in de 3e klasse!

Maar op zaterdag 6 mei staat dus de partij tegen AZSV op het programma. De jongens zijn vooraf aan de wedstrijd goed geïnstrueerd wat er vandaag moet gebeuren. Winnen! Helaas moet Guus nog vanaf de zijlijn meekijken. Het gips moet nog even om zijn arm blijven zitten. Maar hij kan niet wachten om mee te doen. Thijs is aanvoerder en weet wat hij moet doen met zijn team. Aanvallen en doelpunten maken. De wedstrijd gaat gelijk op. Een gelijkwaardige tegenstander dus. Maar Viod is gretig. Stef staat nog in de wissel en kan niet wachten om erin te komen. En dan valt er vanuit een hoekschop wederom met een kopbal een doelpunt voor Viod. Het is dit keer Gijs die het doelpunt via zijn hak op zijn naam mag schrijven. Wauw wat een opluchting, we hebben gescoord. Maar in de euforie wordt er weer eens vergeten te verdedigen en niet lang daarna maakt AZSV de gelijkmaker 1-1. Ai Viod, even een domper. Inmiddels is Stef in de wedstrijd gekomen en die wilt scoren. Hij krijgt de bal mooi aangespeeld van Daryl en met zijn snelheid probeert hij dan ook menig AZSV speler voorbij te gaan. En dat gaat hem lukken ook. Hij heeft nu alleen de keeper nog voor hem, maar Stef maakt het koel af. 2-1! Maar ook AZSV blijft op de aanval spelen, en helaas valt de 2-2 kort erna. Viod blijft druk houden. Thijs staat ook dichtbij de goal van AZSV en door een klutsbal komt deze voor de voeten van Thijs. Vlak voor rust scoort hij 3-2.                                                                                                                                                                                                                           Maar ook in de 2e helft moeten we oppassen met het spel van AZSV. Het wordt zelfs al snel 3-3. Wat een spanning langs de kant van het veld. Met een gelijkspel zouden we tevreden moeten zijn, gezien het wedstrijdverloop. Maar winnen is toch wel beter voor de stand. Er wordt nu ook goed overgespeeld door Viod. Wat is dat toch altijd met die 2e helft in dit seizoen? Met mooie passes en voorzetten wordt het wel heel spannend, wie maakt de winnende goal? Iedereen werkt hard, Daan die goed heen en weer rent met zijn tegenspeler. Gijs die alle ballen weer goed weg werkt achterin samen met Sierd en Daryl. En Thorben die zijn stinkende best doet om al die ballen weg te werken van AZSV. Maar dan oh nee, het spel wordt nu toch door AZSV gespeeld. Want dit keer komen zij op voorsprong 3-4. Hoe heeft dit kunnen gebeuren…Onoplettendheid? Maar Viod geeft niet op. Er worden nu lange ballen naar voren gegeven door Thorben. En ja hoor de bal komt mooi voor bij de goal van AZSV en het zal Stef niet zijn om daar voorin klaar te staan om hem ook zelfs erin te koppen! 4-4. Geweldige goal. Maar hoe lang hebben we nog. De scheids kijkt even op zijn klokje. Het is nu alles of niets. Viod zet de aanval weer in en wederom staat Stef klaar. Door wederom een fantastische voorzet dit keer van Lyam schiet Stef raak. Yes 5-4. De laatste 20 sec gaan in zegt de scheidsrechter . Het lijkt wel minuten te duren. Maar dan gaat de fluit. Viod sluit de wedstrijd af met winst. Alles gegeven en zo verdiend! Dit hebben we vast in the pocket, nu Zelhem nog.

Op zaterdag 13 mei gaan we richting Zelhem voor onze laatste competitiewedstrijd. In ons achterhoofd nog steeds de verloren wedstrijd van vorig jaar. Dit mag en kan niet meer gebeuren. Zelhem staat te ver achter in de competitie om ons nog in te halen, dus wij moeten dit gewoon winnen. In deze laatste wedstrijd is Sierd de aanvoerder en Guus is er weer bij. Tja de dokter zegt wel rust houden, maar volgens Guus kan hij wel voetballen toch? Voor ons heel fijn dat hij er weer bij is. Guus start in de wissel samen met Thijs. Gebrand staat Viod op het veld en de Scheidsrechter kennen we inmiddels van de vorige wedstrijd. Ook de twee aanvallers van Zelhem staan er weer in en daarvan weten we dat wij ze in de gaten moeten houden. En dat is niet te veel gezegd. Want de wedstrijd is gelijk in handen van Zelhem. Binnen 7 min staat het al 2-0 voor Zelhem. Is Viod te gespannen? Laten we hopen dat het tij nog keert… en ja gelukkig staat Lyam vandaag op scherp, want hij zet de stand niet lang daarna op 2-1. Stef speelt zijn tegenstander uitstekend uit en zet voor op Lyam. Lyam neemt de bal mooi mee en schiet deze koelbloedig erin. Voetballend is Viod beter. Thijs zet goed druk. Hij wordt aan zijn shirt getrokken en dat vindt hij niet fijn. Hij zet zijn tegenstander dan ook letterlijk opzij en dat mag niet. Hij krijgt een vrije trap tegen en Thijs gaat even terug in de wissel. Vanaf dat moment gaat de wedstrijd wat feller worden. Er wordt wat commentaar gegeven vanaf de zijlijn op de spelers van Viod en ook scheidsrechter gaat iets harder optreden tegenover de spelers.  Viod geeft geen kick en gaat verder met voetballen. Lyam neemt de bal mee tot aan de achterlijn, hij houd balbezit en komt voor de goal en schiet gelijk. 2-2! De stand is weer gelijk. En zo moet Viod door blijven voetballen. Druk houden, goed samenspel en gewoon schieten op goal als je ruimte hebt en fel blijven mag best! In de 2e helft gaat Viod gelijk het spel maken. Lyam is op dreef en scoort gelijk zijn 3e doelpunt in de wedstrijd en opent hiermee de voorsprong op Zelhem. 2-3. Een hattrick voor Lyam! En wat is hij blij. Viod speelt beter, maar Thorben moet toch ook nog wel wat reddingsacties uitvoeren. Stef komt ook weer mooi langs wat spelers van Zelhem, daarna krijgt Sierd de bal mooi voor  Sierden schiet gelijk op goal. Mooi afstandsschot en de stand staat op 2-4! De sfeer langs de kant wordt grimmiger als Thijs flink onderuit wordt gehaald. Maar ook Gijs ligt op de grond, iets wat de scheidsrechter helaas niet heeft gezien. Gelukkig krijgt Viod wel een vrije trap. Deze wordt snel genomen en Sierd staat voor de goal en schiet het 5e doelpunt binnen voor Viod. Gelijk daarna fluit de scheidsrechter voor het einde van de wedstrijd.  Bij het schrijven van dit verslag is de uitslag helaas nog steeds niet digitaal doorgegeven door VV Zelhem. Maar wij weten wel beter. Onze missie is voltooid! de laatste 2 wedstrijden winnen en de concurrenten moesten punten laten liggen, En ja dat is gebeurd. Viod JO9-4 eindigt op een mooie 4e plek in de 2e klasse! Top jongens.  Wij hebben weer genoten van jullie dit seizoen.